| calubalan a întrebat:

Ce este patriotismul? http://shortlinks.co.uk/1r93

4 răspunsuri:
| z8 a răspuns:

Asa e. O notiune ingusta si plina de descriminare as mai adauga.

ce-i aia : Sunt patriot, imi iubesc tara = Iubesc niste granite trasate imaginar in urma unor razboaie, iubesc o natiune cu dita-i somajul, cu un guvern ce de zeci de ani e incompetent, cu politie si justitie corupta, cu mase ce voteaza dupa cum le dicteaza stomacul pe care sunt incapabil sa si-l umple, o natiune in care Patriarhia in parteneriat cu consiliul local (2 institutii de [ insert word here ] ) ridica o cruce de 13 miliarde lei vechi intr-o comuna unde nu se afla nici macar un dispensar. etc.

Mda, Romania Te Iubesc

| calubalan explică:

Patriotismul a avut rolul lui la timpul lui! acum? ce roman nu si-ar dori sa fie neamt, american sau orice altceva numai sa nu mai fie limitat si nevoit sa traiasca in tara asta de *** ne ocupa tot timpul"?!

Cu toate acestea la orice moment din istorie ne referim patriotismul este un mod de manipulare in masa! Daca nu am mai exista tarile si totul ar fi o singura tara mare numita PAMANT cate razboaie s-ar evita, cate cheltuieli de "va(...)muire" s-ar elimina?!

| ColoredLove a răspuns:

Patriotismul este un sentiment puternic pe care il ai pentru tara ta.happy

| Adrianm a răspuns:

Pidaraz