| Serendipity17 a întrebat:

Ce este wicca? stiu doar ca este o religie... dar mai mult nu. fundita! happy

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

E o religie! si e periculoasa! nu o incerca este inselatoare, si poti sa eliberezi ceva ce nu poti sa opresti!

| thealchemist a răspuns:

Wicca e o religie. asa numita religia vrajitoarelor, se presupune ca este continuarea religiei pagane existente in Europa inaintea crestinismului. este o religie in general legata de natura, si de ritualurile de fertilitate practicate inaintea crestinismului. cit de mult a fost influentata de masonerie sau de unele grupari care se ocupau de magie, e greu de spus. Gardner insa a pretins ca este continuarea vechii religii si ca restul influentelor au fost minore.

| Doddel a răspuns:

stiu ca era ceva legat de paranormal
vrajitorie. fantome si lucruri de genu asta

| Asdfasdefta a răspuns:

De unde stii de wicca? adica unde ai auzit prima data?

| Serendipity17 explică:

Am auzit la fenomene stranii laughing si am vazut si o carte la biblioteca. dar nu am curajul sa o deschidhee hee

| ██████ 100%LuvPuffy'Ionika! a răspuns:

Nu cred in asa ceva
Wicca e doar o inventie