| andreiyo50 a întrebat:

Ce facultate din domeniul economiei ma sfatuiti sa urmez? Argumentati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Contabilitate sau finante pentru ca la astea inveti orice materie legata de economie la celelalte nu faci finante si contabilitate decat un modul. Contabilitatea iti asigura si o meserie imediat dupa facultate sau chiar in timpul facultatii. Evita economie generala, management, marketing unde e vorbaraie lata si nimic concret; chiar si REI

4 răspunsuri:
| andreiyo50 explică:

Ma intereseaza sa nu fie Spiru Haret pentru ca am auzit ca toata lumea se fereste de Spiru Haret. Alte opinii mai aveti? Daca fac contabilitate sau finante cu ce meserie ma aleg? Fiti mai expliciti ca nu stiu mai nimic despre aceste facultati si chiar ma intereseaza. Am auzit ca sunt cele mai bune din Romania!

| georggyy a răspuns:

ASE ( academia de studii economice)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spitu Haret-management international (poti merge la orice banca), ASE- finante contabilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ASE- finante contabilitate- contabil, expert contabil dupa niste examene, consilier contabil, in toate domeniile: bancar, productie, hotelier, societati, etc. Management si marketind international este mai buna, un post la banca este mult superior unei contabilitati puchinoase pentru societate, Spiru Haret este o universitate buna, cei de la Ministerul Invatamantului au creat zvonul ca nu este buna initial nici n-au vrut sa acrediteze toate facultatile au fost niste litigii intre ei pe fonduri, facultatea de management este foarte buna.