| Genocide a întrebat:

Ce facultati sunt bune la ora actuala?

4 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

IT-ul

| allex20n a răspuns:

Cosmina33, de drept si psihologie? in ce viata? mai ales ca in Romania oamenii nu sunt invatati sa mearga la psiholog, iar facultatiile de drept sunt pline ochi. eu am vrut sa merg la psihologie, dar am renuntat. cunosc persoane care au terminat psihologia, si-au deschis cabinet, dar nu pot trai cu aceste venituri. acum sa iti raspund la intrebare, facultate mai buna ca medicina nu gasesti, medicii sunt cautati peste tot in lume...

| Cosmina33 a răspuns:

Facultatea de drept si de psihologie

| Shinobi a răspuns:

Informatica, Medicina (Generala, chiar si Stomatologie), Inginerie (dar depinde de profil, nu ma pricep sa iti dau mai multe detalii aici), facultatile militare (in general pentru ca ai oarecum jobul asigurat dar trebuie sa fii facut pentru asta). Altceva nu imi vine in minte, oricum orice ai alege trebuie sa fii bun in ceea ce faci, altfel ai facut-o degeaba!
Mult succes