| alexalex_4797 a întrebat:

Ce "iesi" dupa ce termini facultatea de ARHIVISTICA?(si cu ce se ocupa)

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Facultatea de Arhivistica, pregateste specialisti, licentiati in domeniul fundamental "Stiinte umaniste", domeniul pentru studii universitare de licenta "Istorie", specializarea "Arhivistica si istorie".

| MariuZ a răspuns:

"Iesi" specialist in arhivistica.

ARHIVÍSTICĂ f. Știință care se ocupă cu studiul conservării documentelor, cu stabilirea valorii lor istorice, precum și cu organizarea arhivelor. [G.-D. arhivisticii] /

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N`ai ce face? vrei sa stai printre arhive ca un soarece de biblioteca? acolo oricum se duc mai multe fete... si este destul de greu de intrat...

Facultatea de Arhivistică este singura instituţie de învăţământ superior care, în condiţiile Legii Arhivelor nr. 16/1996, asigură pregătirea personalului de specialitate destinat muncii în arhive. Cursurile sunt finalizate cu diplomă de licenţă.

gasesti tot ce vrei pe http://www.academiadepolitie.ro/Facdearh/index.html#

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arhivist, sau referent superior.asta iesi.