| Firefly20 a întrebat:

Ce imi recomadati sa fac:sa imi dau ECDL-ul sau nu? Imi puteti spune va rog avantajele si dezavantajele examenului? Dau funda maree:*:*

Răspuns Câştigător
| BoDoGFX a răspuns:

Daca vrei sa mergi la facultate nu ai nevoie de ECDL. Am ECDL - Complet luat de 3 ani de zile nu am ce face cu el. Bacul il iei si fara ECDL. De 3 ani de zile nu am avut nici o tangenta la vreun angajator legata de ECDL.
Mentionez ca acum sunt angajat ORACLE - CISCO Developer

Sunt anul 2 de facultate la Universitatea Politehnica Bucuresti.

ECDL = o mare prostie.

Daca doresti cu adevarat sa investesti in viitorul tau, investeste in cursuri CISCO.

Mult succes!

1 răspuns:
| raresh_5041 a răspuns:

Eu zic sa iti iei ECDL-ul.Te va ajuta foarte mult.Plus ca fara el nu poti sa lucrezi pe calculator nici la market.In al doilea rand te va scapa la BAC de un examen, cred ca se cheama competente digitale.Stiu ca e f scump adica 124 lei cardul, 6-7 examene a 45 de lei/examen si 30 de lei diploma e ceva dar se merita.Succes!