| Roxiiiiiiiiiii18 a întrebat:

Ce inseamna aura de legenda? dau funda promit!

Răspuns Câştigător
| fockewulf a răspuns:

Spe exemplu un "erou cu aura de legenda". Adica desi cunoscut, poate chiar contemporan cu noi, acel erou a facut niste fapte ce par aproape incredibile, de nerealizat pentru un om obisnuit si de aceea capata un statut legendar. Acelasi lucru poate fi atriubuit unul loc sau unui obiect, pe seama caruia umbla tot felul de povesti de necrezut sau extraordinare. Sper ca m-am facut inteles happy

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Se foloseste in jocurii.

| Andr3y007 a răspuns:

Trebuie sa explici aceasta metafora? Daca da, cred ca este vorba de o legenda veche si pretioasa. funda?

| 010101012 a răspuns:

Daca nici tu nu sti atunci nici eu nu stiu

| CostelCapac a răspuns:

Este ceva mai mult metaforic. Aura este cercul deasupra capului sfintilor.

| ANANDRA a răspuns:

Care da impresia de legenda