| Bastet a întrebat:

Ce inseamna "brick by boring brick"? Nu cu google translatewinking

7 răspunsuri:
| Pure.Sunshine a răspuns:

Cuvant cu cuvant inseamna "zideste-mi caramida plitisitoare"

| Bastet explică:

Sounds exactly like google...straight face

| DakotaXOXO a răspuns:

Nu inseamna nici o caramida plictisitoare, inseamna: caramida de fonaj, de curand m-am mutat in America si am intalnit expresia asta.Sau daca ar insemna: caramida plictisitoare, ar fi: caramida dupa caramida e banal.

| DakotaXOXO a răspuns:

Funda?

| Paulickk a răspuns:

Ceva d genu' : caramida cu caramida plictisitoare, sau o caramamida cu inca o caramida plictisitoare, mortamo:caramida cu plictisitoare caramida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crek(nu stiu acum sigur, sigur ce inseamna) o folosesti cand cineva iti tot explica ceva si te seaca pentru ca nici macar nu te intereseaza subiectul. dar nu stiu sigur.doar ca mie asta imi zice.cva in gen: in continuu tu zidesti un zid(da stiu, pleonasm) ft plictisitor. faci o ditamai gramada plictisitoare.in gen

| alexxa a răspuns:

E mai mult o expresie si cred ca are legatura cu chestiile pe care ti le tot repeta cineva si te plictisescthinking