| iFeelinfiniteLove a întrebat:

Ce inseamna Facultatea de Asistenta Sociala?

Răspuns Câştigător
| AdrianBica a răspuns:

Un fel de psihologie si ajutor in relatiile sociale.
Acorda consultatii asupra problematicii sociale; initiaza actiuni pentru prevenirea delicventei sau pentru readaptarea delicventilor; acorda ajutor handicapatilor fizic sau mental in scopul ameliorarii capacitatii de integrare sociala a acestora.
Sursa: http://www.filosofie.ugal.ro/APROFESII/as.social.htm

1 răspuns:
| AdrianBica a răspuns:

Acorda consultatii asupra problematicii sociale; initiaza actiuni pentru prevenirea delicventei sau pentru readaptarea delicventilor; acorda ajutor handicapatilor fizic sau mental in scopul ameliorarii capacitatii de integrare sociala a acestora.