| LuisEdward a întrebat:

Ce inseamna pentru voi a fi liber? Implica libertatea voastra restrictii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi liber inseamna a actiona conform propriei vointe intr'un cadru social-politic reglementat de legi si norme, aceleasi pentru toti

6 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

În orice democrație libertatea implică restricții; numai la noi e mentalitatea păguboasă cum că a fi liber înseamnă a face ce vrei. Românul nu știe ce e aia democrație pentru că nu a trăit-o suficient. Sunt liber să fac ce vreau până încalc libertatea altuia sau a legilor din statul în care sunt. Libertatea ABSOLUTĂ înseamnă anarhism și nu trebuie confundată cu democrația. Dacă stau într-un stat liber nu înseamnă că sunt liber să-mi fac nevoile în drum sau să nu plătesc benzina după ce-mi umplu rezervorul.

| Anileda a răspuns:

Eu ma simt cu adevarat libera in vacanta!
Normal ca implica si restrictii!

| Melody a răspuns:

Sa poti sa faci ce vrei, cand vrei, unde vrei. Bine, asta asa in mare... e una sa fii liber fizic, si alta psihic.

| Zmeura a răspuns:

Ei bine eu ma simt cu adevarat libera cand ma duc la munte aerul curat peisajul minunat ma relxeaza sau la mare cand vad apusul si eu sunt pe plaja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bun raspunsul de la "anonim" felicitari:*

| ionelbuju a răspuns:

"LIBERTATE"=ceia ce iti place tie sa faci...gen:sa te plimbi pana seara pe drum(fara sa te cheme nimeni acasa), sa asculti muzica la maxim (fara sa iti zica cineva sa o dai mai incet)...astept fundita