| ANDREEA61541 a întrebat:

Ce inseamna profil de filologie la liceul Ion Barbu -Pitesti?

Funda

2 răspunsuri:
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Adica se axeaza pe limbi straine si limba romana.

| Evelinmariaa a răspuns:

Buna! Profilul de filologiei aparține profilului uman. Mai exact, se bazeaza pe studierea limbii romane, a istoriei, a geografiei, si a limbilor străine. Matematica o vei face într-un stadiu foarte micut, si asta doar 2 ani. De aseamenea, fizica, biologie si chimia le vei face tot 2 ani. Din clasa a 11-a, biologie se va schimba intr-un obiect numit "stiinte". In clasa a 9a vei face logica, in a 10-a psihologie, in a 11-a economie si sociologie si in clasa a 12-a filozofie. Teze vei da la romana, latina, istorie/geografie si engleza ( sau limba pe care ai făcut-o prima data). Sper ca te-am ajutatkiss