| Radandam a întrebat:

Ce iti trebuie pentru a intra la Facultatea de Geografie? doar media de la bac? si care ar fi ultima medie cu care s ar intra la taxă? gen se poate intra si cu 6, 50? am zis asa o nota,inca nu am dat bacul, dar urmeaza.Imi puteti da detalii va rog? Multumesc!

1 răspuns:
| AdrienWH a răspuns:

Salut! Orice facultate are regulie ei de admitere. La unele conteaza media de la bac, iar la altele un anumit procent la o anumita disciplina, si media de la bac. La unele chiar si un examen scris.

Treaba sta in felul urmator. Daca tu ai 6, 50 si vrei sa intri la taxa, si mai vine cineva cu 6, 51, pe el il va baga, ca are media mai mare. Mediile de admitere sunt relative. Intr-un an pot fi mai mici, iar in alt an mai mari, si tot asa.

Succes, si note cat mai mari!