| RMG a întrebat:

Ce iti trebuie pentru un transfer de la profilul stiinte sociale bilingv engleza la profilul filologie bilingv engleza?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa cunosti conditiile general valabile si obligatorii ale unui transfer--- le poti lectura, incepand cu articolul 135 din ROFUIP, de aici :http://ihr.valahia.ro/materiale/rofuip.pdf

Etape de urmat (in concordanta cu prevederile ROFUIP):
* cerere catre Consiliul de Administratie al scolii la care doresti sa te transferi(scoala primitoare)
* cerere catre Cons. de Administratie al scolii de la care pleci insotita de copia cererii APROBATE de Cons. de Administratie al scolii primitoare.
Succes!