| SwedishMeatball a întrebat:

Ce limba este mai folositoare/ mai utila dintre franceza, spaniola, germana, italiana si limbile scandinave?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Germana si apoi franceza

| RAY a răspuns:

Engleza nu e limba straina e o limba planetei pamant,e limba tuturor,imi aminteste de un film PAUL,cum de stii engleza? pai e limba universului :))

Limba Germana,limba norvergiana =cu ea te descurci si in suedia, danemarca, limba franceza, spaniola, italiana

https://www.youtube.com/......tps?/watch

| sierra1 a răspuns:

Din nou jocul cerere-ofertă iși spune cuvântul și la capitolul utilitate a unei limbi.
Deci răspunsul e : depinde de locul unde te afli și nevoile pe care le ai tu sau cel căruia îi oferi serviciile tale lingvistice

| Dandinelle a răspuns:

Engleza a devenit o limba internationala. Se cauta in ultimul timp germana si limbile scandinave, in special suedeza. Din propria experienta pot spune ca dupa ce am invatat franceza in scoala, germana a fost destul de ok de invatat dupa aceea. Germana e o limba greuta de invatat, dar se potriveste cu romana la cazuri cat de cat si trebuie practicata.

| SERIALS a răspuns:

Engleza pe primul loc, dar din cele enumerate probabil franceza sau germana.

| noname2021 a răspuns:

Germana

| BlondaBlondii a răspuns:

Eu personal cred ca franceza