| SnapHMan a întrebat:

Ce materii se face la profilul Stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Nyxi a răspuns:

La știinte sociale se fac* următoarele materii: matematică până in clasa a 12-a dar la un nivel mediu, istorie, geografie, limbă și literatură română, latină până în clasa a 11-a, științe sociale în sine, pe clase, astfel: clasa a 9-a logică, a 10-a: psihologie, a 11-a :economie și a 12-a : filozofie, se mai face și chimie(pana in clasa a 11-a), fizică, desen, muzică, religie, sport, T.I.C (nu informatică), într-a 10-a se introduce E.A (educatie anteprenorială, doar un an).

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

In planul cadru se gasesc sub forma de tabel disciplinele predate si numarul de ore pe saptamana pentru fiecare disciplina. Uite, aici:http://portal.ctcnvk.ro/......2.pdf/view