| naruhina1030 a întrebat:

Ce materii se predau la liceele economice? cu ce e diferit fata de liceele umane? la ce se da bac la liceul economic?

1 răspuns:
| JiTerra a răspuns:

Ca la orice liceu, liceul economic are diferite profile [de ex: contabilitate, turism...] pe baza profilul sunt si materiile de bac :d acum depinde ce profil te intereseaza.:d
Diferenta dintre profilul real si uman este ca la profilul real faci mate din 9-12 la uman doar in a 9-a si a10-a. Deci la cele reale bacul e sigur din mate, romana[asta e la toate], o liba straina[la alegere, asa stiu] si istorie/geografie big grin