| anonim_4396 a întrebat:

Ce materii sunt in clasa a8-a?[ca sa stiu cate caiete sa`mi cumpar]

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exact cele dintr-a VII-a, plus limba latina si, in functie de scoala unde inveti, un optional de limba romana si unul de matematica.

| Ellena a răspuns:

1.romana
2.latina
3. engleza
4.franceza
5.istorie
6.geografie
7.religie
8.biologie
9.matematica
10.fizica
11.chimie
12.c.civica
13.informatica
14.muzica
15.desen
16. tehno
17. sport dar nu cred ca ti trebuie caiet

| M4RK a răspuns:

Si eu trec pe a 8-a dar nu stiu, eu mi-am cumparat caiete studentesti si de alea mici de romana, geografie thinking

| ViVi a răspuns:

Si eu trec intra 8 sunt 14 materii parca thinking

| ViVi a răspuns:

14 sau 15 sigur happy
o zi bunakiss

| danutza a răspuns:

Asteapta pana incepe scoala s-ar putea ca unii profesori sa iti recomande anumite caiete happy

| AndreeA_4571 a răspuns:

Si eu trec a 8-a dar inca nu mi-am cumparat nimic!

| darknet a răspuns:

Ai rabdare; o sa vezi la scoala cand va da orarul diriginta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roamana, Limba materna, Limba moderna1, Limba moderna2, Matematica, Fizica, Chimia, Biologia, C.Civica,Geografia Romaniei, Istoria Romanilor, Ed.Plastica,Ed.Muzicala,Ed.Fizica si Sport, Ed. Tehnologica, optionale...numara in care te incadrezi. Le-am scris in ordinea din catalog.AAAA...sa nu uitam purtareatongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am terminat cls a 8 si pot sa iti zic ca nu am avut nevoie de foarte multe caiete.deci o sa trebuiaska sa ai caiet la meteriile urmatoare:roman( 2 caiete unul de teme si unul de cls), la mate la fel ca si la romana, 1 la geografie, 1 istorie, 1 chimie, 1 fizica, 1 engleza, 1 franceza(germana), 1 tehnologie, 1 muzica, 1 la cultura civica, 1 latina, 1 biologie, 1 religie, 1 informatica j alt caiet in caz ca ai de facut o materie optional.de exp eu in a 8 am facut mate-optional.cam astea sunt materiile la care iti trebuie caiete.si apropo eu am avut caiete studentesti doar la romana si mate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate materi va fi in clasa a 8-a

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romana, matematica, chimie, fizica, engleza, latina, franceza, tehnologie, biologie, muzica, dirigentie, istorie, geografie, religie, cultura civica

| stan96 a răspuns:

Matematica, chimie, fizica, romana, latina, dirigentie, biologie, muzica, istorie, geografie, tehnologie, engleza, franceza, religie, cultura civica