| AdelinaC a întrebat:

Ce metode de invatat folositi la materii de genul romana, mate, chimie sau bio?

Răspuns Câştigător
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Romana:
Citesc si incerc sa memorez, daca citesti mult, invatatul la aceasta materie este o joaca.
Matematica:
Exercitii!
Chimie:
Daca sunt formule, l-e scriu pe foaie de cateva ori pana le memorez.
Biologie:
Tocesc inteligent.

5 răspunsuri:
| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Eu imi scot cele mai importante idei si dupa se leaga totul. funda?

| Carlene a răspuns:

Iti recomand sa inveti dimineata intre orele 8-11 si seara de la orele 18-20/21. Sa iei pauze dese de cate 10 minute.
Niciodata nu invata mai mult de 1 ora si 30 miunte la aceias materie. Diversifica metodele de studiu.
Sper ca te-am ajutat!

| KanameKuran a răspuns:

happy
Prin mult exercitiu.Mate si romana se invata usor prin multe exercitii.Chimia la fel.Biologia, aici eu aplic metoda mea de memorare pe scurta durata, iar cand raspund la scoala ma uit fix in ochii profesoarei"pentru a infrunta bestia din ea"happy

| LupCuBlog a răspuns:

Nu invata mecanic(adica nu tocii)! Incearca sa o iei logic la fiecare materie, incearca sa intelegi ceea ce ti-a predat profesorul.

| scumpyca1414 a răspuns:

Deschizi caietul citesti pana memorezi inchizi caietul il bagi in ghiozdan.gata