| anonim_4396 a întrebat:

Ce opere trebuie să învăț la română pentru subictul III pentru simularea din clasa a11-a pe profil real (științele naturii)?
Fundă

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

De ce ai învăța pentru a 11, când a 12 este mai importantă?

| Gabriel2424 a răspuns:

Iti recomand sa le iei sa le citesti si dupa sa inveti eseurile, vei vedea ca vei invata mai bine, carti ieftine poti lua de pe anticariat.net si iti voi lasa o lista aici cu tot cu nr de pagini: Moara cu noroc(90), I L C piese de teatru comedie. Ion Creanga Povestea lui Harap Alb(50), Hanul Ancuței (100)- Fantana dintre plopi (20). Mircea Eliade May Trey( 150)... Ion de Liviu (500)7Rebreanu, Enigma Otiliei(500) de George Calinescu, Prima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi( 300) de Camil Petrescu. Patul lui Procust( 300), Morometi( 700) de Marin Preda, Alexandru Lapusneanu(99) de Costache Negruzzi, Iona ( 100)de Marin Sorescu. Ion(500)
POEZII: LUCIAN BLAGA, ION BARBU, GEORGE BACOVIA,

| Anonim161530 a răspuns:

Nuvela,Comedia,Basmul, Eminescu si Povestirea