| Sakura_9140 a întrebat:

Ce parere aveti despre dreptul la sanatate?

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Oare mai putem sa discutam despre dreptul la sanatate daca, pentru a te trata de diferite boli, atat in spital cat si la poriclinici trebuie sa scoti banul din buzunar. De ce mai platim asigurari de sanatate daca in momentul cand te-ai internat in spital trebuie sa cumperi medicamente si pentru a fi tratat trebuie sa dai bani [ciubuc]la doctori.

| babyblue a răspuns:

Exista asa ceva?
In ziua de azi...notsad.

| Nicoleta a răspuns:

E un drept pe care il avem cu totii, insa de multe ori nu este respectat.

| NickiMinaj a răspuns:

Overrated. rolling on the floor

| caramell a răspuns:

Este un drept util.insa nu se respecta intotdeaunawinking

| bufnar a răspuns:

Eu cred ca acest drept "nu exista" in sensul ca fiecare trebuie sa aiba acces la spitale si mai ales discernamant sa faca cum e mai bine pentru el si nu sa fie fortat sa manance toate "cacaturile" adica aditivi alimentari, e-uri, etc.