| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre rezultatele de la bac?

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Mai putin bune decat in alti ani. Daca eram intrebata acum vreo 3 luni cum o sa ma descurc la bac as fi spun :"'foarte bine''. Cand am fost in fata faptului implinit... spun binisor si nu bine cum ma asteptam.

| haifisch a răspuns:

Sunt perfecte. Ma bucur ca am facut parte din generatia asta.

| monstrulet a răspuns:

Funeriu i-a facut pe plac lui Basescu. Basescu a zis ca scoala romaneasca produce idioti pe banda rulanda, Funeriu s-a conformat. Subiectele au fost ridicol de grele, multe modificari de ultim moment, etc.

| Ovilacul a răspuns:

Stiti ce e tragic? Nu faptul ca au picat 55% din elevi. Tragic e faptul ca noi, elevii care am sustinut "examenul maturitatii" am trecut prin cea mai mare rusine posibila. Am fost tratati ca niste puscariasi, ca niste infractori. Ce am facut noi sa meritam asa ceva? Am dat examenul de Cambridge si n-am fost supravegheat cu camere video in schimb sunt supravegheat la bac.
Nu generatia noastra e de analfabeti, asa cum sustin majoratatea, ci voi care nu va dati seama ca bacul de anul acesta a fost facut in asa masura incat promovabilitatea sa fie foarte mica. Totul a inceput de la declaratia lui Basescu in care a spus ca " In Romania scoala scoate idioti!" si lucrurile au degenerat astfel. Au fost incalcate drepturile la intimitate a elevului (prin faptul ca s-au pus camere de supravegheat intr-o camera dintr-o cladire publica ), metodologia a fost fraudulos modificata ( modificarile facute in 2011 se aplica in 2013, iar la noi s-au aplicat in 2 saptamani ). Nu mai fiti orbi oameni buni, e trist ca voi, cei care sustineti ca ati luat bacul corect, sa aveti o parere asa de proasta despre noi, cei care am dat bacul anul acesta. Unii chiar s-au pregatit pentru acest bac. Eu am luat bacul cu 6, 40 dar nota aceasta nu indica nimic pentru mine. Sunt cu mult peste aceasta nota. Bacul valoreaza foarte putin in ziua de azi. Cel mai bine e ca la facultati sa se intre cu admitere si atunci bacul ar fi chiar zero barat.

| OanaVlad a răspuns:

Anu asta PRAF

| amicumms a răspuns:

laughing tragice...

| LifeIsAJoke a răspuns:

Dezastru.

| florentinafloricica a răspuns:

Ca nu se mai invata. putini care au luat bacul demontreaza cum se invata la noi in tara