| Gabixv a întrebat:

Ce parere aveti despre Universitatea Titu Maiorescu?
Aveti idee care sunt taxele si cum este admiterea?

1 răspuns:
| Anon31241212 a răspuns:

Buna!
Am mai multi prieteni care au studiat la Titu: psihologie, drept si medicina. Toti mi-au spus ca au o parere foarte buna despre universitate. Sunt conditii, iar unii mi-au spus ca se face mai multa carte decat la cele de stat. Dintre acestia, 2 s-au transferat, unul de la UniBuc la Titu (drept) si altul de la Davila la Titu.
Taxe:
https://www.utm.ro/portal-taxe/taxe-studii/
Sunt marea majoritate cam aceeasi profesori ca la stat, numai ca din ce mi-au zis prietenii mei, li se pare ca se implica mai mult aici. Pentru medicina, cel putin exista mult mai multe dotari si fiecare are materiale pe care lucra (ca si la restul).