| diegoyvilu a întrebat:

Ce poate pica la subiectul1 la o simulare la romana? adica ce fel de compunere?

Răspuns Câştigător
| คภ๔гє a răspuns:

Deci,la inceput iti da un fragment dintr-un text. La subiectul | iti da sa... spui modul de expunere, sa analizezi niste verbe, poate sa spui ideea principala.Se poate sa iti puna itrebarea big grine ce fragmentul de mai sus este o opera epica/lirica? Sau iti da o propozitie cu un anumit inteles si tu trebuie sa spui ce indica...Cam atat stiu ca da la subiectul |. La subiectul || iti da sa continui textul in 10-15 randuri. Sper ca te-am ajutat happy :*

5 răspunsuri:
| Barbu_Adita_1994 a răspuns:

Cred ca sa dovedesti ca o opera apartine genului epic sau liric

| handmade534 a răspuns:

Din cate stiu la subiectul 1 nu iti da niciodata compunere. La subiectul 2 trebuie sa faci un text argumentativ pe o tema anume (Ex: importanta jurnalului in viata unui adolescent)

| LexieღLorraine a răspuns:

Nu stiu exact, am inteles ca o sa fie o compunere libera.

| คภ๔гє a răspuns:

Depinde ...In ce clasa esti?

| diegoyvilu explică:

Voiam sa zic prima parte.