Întrebare recomandată | PufyRea a întrebat:

Ce probe sportive se dau la Academia de Politie Alexandru Ioan Cuza din Bucuresti? Am auzit ca proba cu aruncatul mingei medicinale s-a desfiintat.

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu, nu s-a desfiinţat.
Trebuie să dai probă la alergare 50 m cât şi 1000 de metri, apoi proba cu aruncatul mingii medicinale 7 m.
De asemenea dai probă scrisă la Română, Istorie şi o limbă străină pe care ţi-o alegi. Sunt câte 30 de întrebări grilă la fiecare probă.
Pa-pa.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

MiiCutSa ti-a oferit un raspuns corect. Pentru a veni cu o mica completare, in cazul in care vrei sa te pregatesti pentru Examenul de Admitere la Academia de Politie la cele mai inalte standarde, pe www.academiadepolitie.com vei gasi tot ceea ce este necesar ca sa reusesti. Mult Succes!