| larascumpik a întrebat:

Ce rechizite imi trebuie in clasa a5a? Va rog raspuns

Răspuns Câştigător
| Meryem027 a răspuns:

Draga mea Lara,te sfatuiesc sa nu-ti iei nimic dinainte, deoarece fiecare profesor in parte are pretentiile lui, iar la ora ti se va spune exact ce vei avea nevoie pe tot parcursul anului.Nu da banii degeaba, asteapta pana auzi cerintele fiecaruia.Pana atunci, ia-ti cate un caiet in prima ora si gata. Pupici!

4 răspunsuri:
| Mikaela a răspuns:

Rechizite, eu zic sa iei :caiete mici si mari (Dictando+mate), Bloc de desen, acuarele din cele mai bune, pensule cu par de veverita, coperti (mici+mari), creioane (mecanic+normale), guma de sters, trusa de geometrie, caiete de biologie, geografie, de muzica, ghiozdan.Mult succes in septembrie. Funditaa?

| Stefania_8677 a răspuns:

Caiete, pixuri, trusa de geometrie

| greeneyesforever25 a răspuns:

Multe,chiar nu-ti dai seama.

| cristicosmin2226 a răspuns:

Eu iti zic sigur ca sunt clasa a 9-a sh siu ce mi-a trebuit:
pixuri colorate (verde albastru rosu)
coperte de carti si caiete
bloc de desen mare
acoarele la tub si placuta de amestecat culorile
pensule
caiete dictando mici si mari
caiete mate mici si mari
caiete biologie-geografie
nu mai spun guma creion pix stilou,etc
sh trusa de geometrie, care contine (compas, creon,masurator, rigla echer, sh guma)
sh cam atat, acum ps imi dai funda am mare nevoie de ea?