| Anonimă1666 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă rămân corigent la 3 obiecte pe primul semestru?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pana la inchiderea anului scolar (iunie) trebuie sa-ti corectezi toate mediile, astfel ca la finalul anului sa promovezi.
In cazul ca, la finalul anului ai 1 sau 2 materii cu media sub 5.00, atunci mai dai examenele de corigenta la toamna, cand vor fi programate.
Daca ai media de sfarsit de an sub 5.00 la 3 sau mai multe materii sau nu iei toate examenele de corigenta cu nota suficienta pentru corectarea mediei, atunci vei repeta intregul an.

| SG1995 a răspuns:

Daca nu te scoti pe primul semestru esti repetent.

| FaraNumePls a răspuns:

Nimic. In al doilea sa nu se repete happy

| GPA a răspuns:

Nu se va-ntampla absolut nimic, dirigintele va constata situația ta. Vei fi nepromovat pe semestrul I, dar pe semestrul al ii-lea poți indrepta situația.

Spre exemplu, dacă ești corigent la romana, mate, fizică pe primul semestru cu mediile (2, 3,4), pe al doilea semestru vei avea nevoie de mediile (8, 7,6), atenție că mediile finale nu se rotunjesc, deci ai nevoie de minim 5.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic imediat, dar daca media anuala nu va fi de trecere la mai mult de 3 materii, vei ramane repetent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deocamdată nu este nici o problemă, dar dacă o să rămâi corigent și pe al doilea semestru vei rămâne repetent.

| KlibrDM a răspuns:

Pe primul semestru nu e problema, trebuie doar sa iei media necesara pentru trecere in al doilea semestru.

| Bogdan549 a răspuns:

Am impresia ca trebuie sa ai media peste 5 ca sa poti trece anul, daca esti repetent la minim 3 materii numai treci clasa sau daca nu la cel mult 2 materii si dai in toamna din nou

| Papusel24 a răspuns:

Important e ce faci îl al doilea semestru, să repari mediile ori dacă nu te lasă repetent...