| Rrawr a întrebat:

Ce se invata la istorie in clasa a 7 a?
Si la biologie in clasa a 8 a?

4 răspunsuri:
| preadulce a răspuns:

Istoria din a 7'a este istorie universala adica istoria altor popoare.In a 8'a la biologie-ecologia

| Anileda a răspuns:

In a 7 - a o sa inveti despre Razboaie, si in a 8 -a ecologia si mediul inconjurator.

| faranume_1314 a răspuns:

Intr-a 8a la biologie se face ecologia iar in 7-a la istorie ceva cu razboiaele mondiale si despre ele cam asa ceva

| Ada... a răspuns:

Bună! La istorie, în clasa a VII-a se învaţă istoria modernă, dacă nu mă înşel, iar la biologie, în clasa a VIII-a, ecologia.
Sper că te-am ajutat!winking