| StrongHeart a întrebat:

Ce se studiaza la facultatea de litere? Dau funda pentru un raspuns cat mai detaliat.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde ca la litere sunt mai multe sectii

| RobertMoon a răspuns:

Se studiaza limbi straine, limba romana, literatura in fuctie de ce limba faci si lucruri de genul profilului fiolologie de la liceu, doar ca se pune accent mai mare pe ce studiezi tu la acea facultate (ce specializare ai).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se studiază literele, mai ales cei ce nu le-au studiat suficient în clasa 1.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Https://www.tpu.ro/adolescenti/ce-materii-fac-la-litere/
iar asta e raspunsul oficial, nu cred ca, gasesti mai bine de atat:
https://litere.ro/studenti/orar/