| InstructorulTauDeFitness a întrebat:

Cei care v-ati pregatit pentru o testare din gramatica limbii romana (nu conteaza pentru ce), in ce ordine ati invatat lectiile ca pe urma sa puteti face mai usor legaturile? Adica ma gandesc ca nu e o idee buna sa incep cu sintaxa cand nu m-a uitat peste verb sau substantiv.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Substantiv, pronume, numeral, adjectiv, locuțiune, verb, adverb, prepoziție, conjuncție, Subiect, predicat, atribut, complement, Propoziții subordonatoare.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Peste adverbe esti sigur ca te-ai uitat?
Lectiile le incepi in ordinea in care ti-au fost predate.