| ClearSky00 a întrebat:

Ceva licee unde se poate transfera intersemestrial in Cluj-Napoca?

2 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

Nu stiu sa-ti raspund la asta dar pot totusi sa te sfatuiesc sa suni sau sa ii rogi pe parintii tai sa sune la mai multe licee sa afle daca mai au locuri disponibile si la ce profile.

| Andersen2k18 a răspuns:

Te vei putea transfera abia dupa terminarea scolii, daca media de promovare a clasei este cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi, nu se depaseste numarul maxim (30 de elevi) din clasa de transfer, transferul este aprobat de CA al liceului si reusesti la examenele de diferenta. Prin urmare, nu ai cum sa te transferi dupa primul semestru. Bine aici depinde si de liceu.Dar normal asa e, cum am spus mai sus.