| Radu115 a întrebat:

Ciao.voi cum ati vedea un elev care are note bune(8, 9,10) in gimnaziu si cu medie de admitere evident mare, sa mearga la un liceu de mecanica, cu medie de adimitere de 4, 3,sau 5? adica care "are cap dar nu si-l foloseste"?

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Sincer, mi se pare perfect normal.
Daca iti place mecanica, mergi la mecanica. Nu conteaza mediile si notele. De ce sa mergi la mate-info, daca nu iti place? Doar pentru ca ai o medie mare? Nuuu, trebuie sa faci ceva care sa iti placa.
Si eu am avut media de admitere 9, 75 si am mers la Stiinte Sociale. Adica un profil 'slabut'. Dar nu imi place matematica, si am ales un profil care sa mi se potriveasca. Fa si tu la fel happy.
Craciun fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medie de admitere 4, 3? N-am mai auzit așa ceva.
Fiecare are dreptul să-și aleagă în viață ce-i place! Nu te uita ce spun alții atât timp cât ție îți place! Sărbători fericite!

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Aş gândi: "Ce dracu' caută ăsta în locul ăla?!"
Dar dacă tu vrei să înveţi acolo, te du' dară.

| xXxRadu a răspuns:

Sincer las vedea ca pe un om care nul intereseaza viata si viitorul lui trecand pe langa clipe foarte importante din viata lui care il vor marca pe viata si il vor face sa se intrece in fiecare zi ce s-ar fi intamplat daca si-ar fi dat silinta sa invete :d

| Stonely a răspuns:

Daca iubesti meseria tinete de ia. Poti sa ai si zece daca tie iti place meseria.