| alexiancu97 a întrebat:

Cine a fost Ceausescu?

20 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.un presedinte mai bun ca basescu!

| thealchemist a răspuns:

Regele Romaniei, nu presedinte, sa nu faci confuzie. pentru a fii presedinte trebuie sa fii ales, el a fost mai mult un rege medieval care credea ca e mai bun decit oricare dintre noi.

| Simpatic a răspuns:

Singurul om care a facut ceva in tara asta, tot ce exista si a existat dar s-a vadut a existat datorita lu' Nicolae Ceausescu, toti de dupa 89' nu au nicio contributie cu nimic la nimic!

| oanna_4635 a răspuns:

Presedintele Romaniei

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Un fost -presedinte al romaniei

| forever4you a răspuns:

Preserdintele Romanieistraight face

| forever4you a răspuns:

Imi cer scuze voiam sa spun Presedintele Romanieiblushing

| Alice1122 a răspuns:

Ceausesc a fost conducatorul romaniei pana cand a fost executat

| Digital112 a răspuns:

Un mare comunist...

| AlexandraPiti a răspuns:

Ceausescu a fost un dictator al Romaniei, el a vrut sa faca multe lucruri in Romania dar din cauza ca era foarte rau a fost omorat.

| andragrigoras2000 a răspuns:

Presedintele lui alexiancu97:))
in final, el a a vut mai multe meserii, cea mai importanta fiind presedintia;)uite si un link;)http://www.google.ro/......http?/url

| lolytha_5118 a răspuns:

Vai de mine laughing)))))nu stii cine a fost Ceausescu?laughing))))))
a fost presedintele Romaniei laughing)))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost un politician comunist român, care a condus Romania intre anii 1965-1989.

| AdrianaBacescu a răspuns:

E o intrebare destul de usoara, a fost Presedintele Romaniei din 1965 pana in 1989.

| stefanutza27 a răspuns:

Nicolae Ceauşescu (n. 26 ianuarie 1918, Scorniceşti - d. 25 decembrie 1989, Târgovişte) a fost un politician comunist român, membru al Partidului Comunist din România din ilegalitate, din anul 1932, conducătorul Republicii Socialiste România din 1965 şi până la căderea sa şi a regimului comunist în România, survenită în 22 decembrie 1989. La 22 decembrie 1989, printr-un decret al CFSN semnat de Ion Iliescu, a fost constituit Tribunalul Militar Excepţional. La 25 decembrie 1989, soţii Nicolae şi Elena Ceauşescu au fost judecaţi în cadrul unui proces sumar de acest tribunal, condamnaţi la moarte şi executaţi la câteva minute după pronunţarea sentinţei.

| MixedObsessions a răspuns:

Seful tau.

| silviu_5499 a răspuns:

Ceausescu se credea a fi urmasul lui mihai viteazu sau reincarnarea lui, ceausescu a comandat si ca sergiu nicolaescu sa faca un film cu domnitorul roman mihai viteazu

| HeZ a răspuns:

Nicolae Ceauşescu (n. 26 ianuarie 1918, Scorniceşti - d. 25 decembrie 1989, Târgovişte) a fost un politician comunist român, membru al Partidului Comunist din România din ilegalitate, din anul 1932, conducătorul Republicii Socialiste România din 1965 şi până la căderea sa şi a regimului comunist în România, survenită în 22 decembrie 1989. La 22 decembrie 1989, printr-un decret al CFSN semnat de Ion Iliescu, a fost constituit Tribunalul Militar Excepţional. La 25 decembrie 1989, soţii Nicolae şi Elena Ceauşescu au fost judecaţi în cadrul unui proces sumar de acest tribunal, condamnaţi la moarte şi executaţi la câteva minute după pronunţarea sentinţei.