| LoveMusic a întrebat:

Cine are un link cu povestea "In padurea Petrisorului" de Mihail Sadoveanu povestea intreaga sau rezumat? Am nevoie URGENTA! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
53 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O am eu bagama in lista la id tau de mess sebastianionut24

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La la la dubi dubi du la nana oh, ce? a, da! stiu eu un link:
http://www.lmgtfy.com/? cu=in+padurea+petrisorului+de+mihail+sadoveanu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu o cat dar nu o gasesc pe www.anidescoala.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Love football

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am si mie imi trebuie :-s neaparatstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prosti ce sunteti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kauta ma p google scrie asa mihai sadoveanu-in padurea petrisorului:...CUPLACERE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am dar si eu caut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine are un link cu rezumatu de la povestea "In padurea Petrisorului"?confused? Sa mil trimita pe " larry_yo_2010"Urgent:X! Multumesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms mult anonime pentru rezumat e super!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun...nu va dau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestea este adevarata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In padurea petrisoruluio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum aici nu e nici un rezumat ca pag pl

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bate la google in padurea petrisorului. nu scrie si de mihai sadoveanu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noua ne-a dat comentariu... si e mai naspa dar l-am facut happy daca are nevoie cineva sa imi spuna happy

| Andrei1499 a răspuns:

Padurea Petrisorului era o pudure foarte frumoasa batrana, nestricata de om si foarte frumoasa.

| AndreeaD12 a răspuns:

Iti poti lua carteawinking

| mary_4007 a răspuns:

Nu stiu scuze!

| adelina2721 a răspuns:

Eu stiu

| Dumy_6513 a răspuns:

Lume lume spuneti-mi va rog si mie urgent e cela care la scris anonim?"In padurea Petrisorului" este un fragment dintr-o povestire in care se relateaza o intamplare de vanatoare.
In partea descriptiva de inceput este descrisa viata din padure, cu tot cu minunatele peisaje. In aceste descrieri apar vietuitoare ca: granguri, sticleti, cintezi, pitigoi, musculite, gaze cu aripi stravezii si albastre, fluturi si iepurele roscat care dormita in barlogul sau.
Dupa aceste descrieri minunate, apar doua personaje: un boier si un vanator. Acestia se plimba prin padurea deasa si isi cheama cainii pe nume Osman si Frisca. Ei se plimba, in timp ce vanatorul povesteste cum a doborat doi lupi imensi din cateva
Se face liniste o perioada de timp, deoarece cei doi trimisesera copoii la vanatoare. Pe drum ei se intalnesc cu o veverita, dar nu ii fac niciun rau.
Dintr-odata, o caprioara trece fulgerator prin fata lor, iar unul dintre cei doi incepe sa traga in ea. Caprioara a fost nimerita intr-un punct, iar din acel loc sangele a inceput sa siroiasca. Acesta se impleticea pe picior, apoi forma mici balti. Caprioara se uita din cand in cand la reflectia ei din apa. La un moment dat, un tap a trecut pe acolo, dar nu a ajutat-o.
Din pacate, caprioara a murit in chinuri.
acesta e?