| nadinuta a întrebat:

Cine e Bloody Mary?

9 răspunsuri:
| CatelusaCuParulCret a răspuns:

A fost o regina care avea o porecla.

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

O bautura.happy

| JungleHell a răspuns:

Apare in serialul,, Supernatural'' (nu mai tin minte ce episod). De exemplu se pune cineva in fata oglinzii si spune,, Bloody Mary'' de cateva ori. Imediat apare o fata in oglinda ce ii curge sangele pe fata. De asemenea si celui ce i-a rostit numele in fata orglinzii incepe sa-i dea sangele pe fata si moare.

| Krisz13Tina a răspuns:

Sunt mai multe variante ale legendei.
Se zice ca era o fata singura la parintiti.Intr-o noapte tatal sau a gasit-o moarta in camera ei.A luat-o si a ingropat-o in curtea casei, dar a legat un clopot de mana ei ca daca cumva nu este moarta sa suna din acel clopot si tatal sau sa vina sa o dezgroape.Mama sa statea pe mormantul lui Mary si plangea in continuu.Iar sotul ei a injectat-o cu somnifere ca sa o poata duce in casa.
Dimineata urmatoare tatal lui Mary a observat ca acel clopot era rasturnat si repede a dezgropat-o.Dar prea tarziu. Fata era moarta, plina de sange si fara unghii pentru ca acestea erau prinse in capacul coscigului.

Alta legenda spune ca era o femeie care avea un baietel iar acestia au suferit un grav accident in urma caruia baietelul a murit iar fata femeii s-a desfigurat. Dupa acest incident s-a mutat inapoi cu parintii, iar acestia au ascuns toate oglinzile din casa ca sa nu se vada femeia.Intr-o noapta a fost foarte curioasa cum arata si s-a uitat intr-o oglinda.Ea s-a speriat foarte mult de infatisarea ei si atunci s-a spanzurat.
Sau o alta varianta ii ca omoara oameni ca sa isi razbune fiul mort.

O alta legenda spune ca era o fata care is facea nunta.Au ajuns la cel moment ca trebuia s-a taie tortul iar chiar in aceea clipa cand a luat cutitul in mana a cazut candelabrul pe ea si a murit.
De atunci daca cineva o cheama apare in oglinda in rochie de mireasa cu un cutit in mana si plina de sange.

Eu legendele astea le stiu sper ca te-am ajutat.

| Pietonu a răspuns:

Bloody mary pfff este o legends desprea ea dar cica sa nu te duci la baiae sa nu spui de nu stiu cate ori bloody mary sa ai lumanari si o biblie apoi te duci la o oglinda zici de 3 ori bloody mary si cica apare dar nu se stie inca poti sa te uiti la film

| mihaela0502 a răspuns:

E o porecla. era regina angliei sau ceva de genu.

| AnytzaAny a răspuns:

Bloody Mary este un personaj dintr-un film de groaza.

| HayleyWilliamsFan a răspuns:

Bloody mary... ce subiect aveti voi in discutie laughing este doar o fantoma dintr-un film scary care obisnuia sa omoare oamenii cand era invocata! nu sunt chestii reale! daca ar fi omorat oameni, era deja un subiect la stiri, nu credeti?