| tavy06 a întrebat:

Cine imi poate spune cu ce sa "mananca" informatica de clasa a 9a? Acum am trecut a 9a si sunt pe profil de mate-info dar eu nu stiu prea multe despre calculatoare etc. Niste afaturi mi-ar fii de mare folos.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| ionut258 a răspuns:

O sa invatati tot felul de algoritmi care vor putea fi scrisi pe calculator intr-un limbaj de programare (c++ de obicei). Nu e foarte complicat, dar e ca la matematica, trebuie sa iti pui bazele bine de la inceput, incearca sa fii atent in clasa si sa mai deschizi caietul si acasa si nu o sa ai probleme.

Eu sunt pe a 11a. Daca mai ai intrebari imi poti scrie pe privat.

| fpr139 a răspuns:

Http://www.edu.ro/index.php/articles/12809 :)
Şi nu vi la şcoală pentru a fi educat, deci în principiu nu ai avea nevoie de cunoaşteri specifice. ci doar de voinţa de a învăţa.