| Spider2Wolf a întrebat:

Cine imi poate spune cum sa gasesc niste expresii frazeologice care sa contina cuvintul inima? va rog!

2 răspunsuri:
| MeUFO a răspuns:

Bună! Caută şi aici, vei găsi o expresie http://www.lecturirecenzate.ro/2011/02/13/educatie-dragostea/
Pa,pa!

| viorelleu a răspuns:

Din cauza ta inima mea sufera ingrozitor! si inima mea se topeste dupa inima ta! stiu,ca in adincul inimii mele te doresc mai mult ca viata mea, inima mea esti tu! datorita grasimii acumulate pe inima, viata inimi dvs este in pericol! aveti o boala de inima?! ati suferit o dereglare a muschilor inimii dvs! sper ca te-am ajutat