| AvalohAlyn a întrebat:

Cine imi poate spune mai multe despre Facultatea de Asistenta sociala? In mare, despre aceasta facultate.

1 răspuns:
| R20 a răspuns:

Admiterea se da peza unui dosar si e importanta media la bac si eseul motivational
Facultatea nu este grea la prima vedere este usoara de fel.
Pentru a face fata acestei meserii trebuie sa fi intai de orice o persoana motivata sa asculte si sa stie sa rezolve problemele oameniilor(prin mult studiu intai de toate apoi treaba practica)cu multa seriozitate si amabilitate
Vei lucra cu persoane cu handicap de diferite grade(grav,accentuat,mediu si usor),cu copii din centre, oameni si familii dedefavorizate in centre, ONG, fundatii, DGASPC.