| emyllya a întrebat:

Cine imi spune si mie niste anecdote(bancuri) S. F?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Gabriela0009 a răspuns:

Un chinez intră într-un bar din America, se asează la bar barman un whisky in dreapta lui Steven Spielberg. Chinezu un mare fan al filmelor sale, îi cere un autograf.

În schimb, Spielberg îi dă o palmă și spune: "Voi, poporul chinez ați bombardat Pearl Harbor, plecă de aici."

Chinezu uimit a răspuns "Nu au fost chinezii care a bombardat Pearl Harbor, a fost japonezii". "Chinezi, japonezi, Taiwanezi, sunteți cu toții la fel", a replicat Spielberg.

În schimb, chinezul ii dă o palmă lu Spielberg si spune: "Tu ai scufundat Titanicul, strămoșii mei au fost pe acea navă."

Șocat, Spielberg răspunde "A fost aisberg care a scufundat nava, nu eu."
Răspunde chinezul, "Iceberg, Spielberg, Carlsberg, tu ești la fel.".

Mai multe bancuri aici www.bit.ly/WB9nC6

| bogdio a răspuns:

Intra pe internet inteligent-o!

| MonicaAlbu a răspuns:

Ce pâine aveţi?
- De alaltăieri, de ieri şi de astăzi. De care doreşte domnul?
- Vreau pâine de astăzi.
- Bine, atunci veniţi poimâine!
http://www.bancuri-glume.org/noi/top-bancuri/