| Tudorpip a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu un exemplu dintr-o opera literara in care sa apara cuvintele "vi-e...". fundita

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Vi-e foame ma,vi-e sete, ori vreti sa ma mancati? Nu asta zic eu asa, e de la mine pentru tine, dar ceea ce cauti poate gasesti prin Morometii, sau Cordovanii.

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

E groaznică întrebarea.
Cine ar putea spune în ce lucrare anume ai putea întîlni o astfel de construcție?
S-ar putea să citești o lună, două trei și să nu găsești așa ceva.
Cel mai bine o construiești singur, așa cum a răspuns fărămătania.
Sînt curios cine ți-a cerut acest lucru.