| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie care e cel mai tare oximoron primeste funda.Promit.

5 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Probabil ca nu astepti un raspuns de genul "tare usor" sau "tare incet", avand in vedere ca ai intrebat care e cel mai "tare" oximoron.
Cel mai cunoscut, avand in vedere frecventa lecturilor unui autor predat la cursuri, este "suferinta, tu, dureros de dulce" din "Oda (in metru antic)".

| SuperMagicSmile a răspuns:

Cel mai bun remediu pentru insomnie este sa dormi cat mai mult
Cum pot sa-ti duc dorul daca nu pleci niciodata
Pot sa pun o intrebare?
Nu am de gand sa-ti spun,, Ti-am spus eu,,.
Nu e o iluzie optica, doar arata ca una.

| together4ever a răspuns:

Teribil de frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai "tare" oximoron pe care l-am auzit in viata mea este manele crestine

| savulescui a răspuns:

Munca voluntara