| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cum va fi bacul anul acesta la profilul filologie?

4 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Intai trebuie vazuta daca se va schimba forma bacului. Daca va fi schimbata forma bacului atunci vom avea parte de un bac mai usor fata de cele din anii trecuti.

| SweetCandy a răspuns:

Din cate am auzit eu( pentru ca si pe mine ma intereseaza ) zice ca bacul se va da la sf anului la 3 materii: ROMANA, ISTORIE si la alegere intre logica, psihologie, filozofie, sociologie si geografie.
In timpul anului vor fii alte testari pentru engleza oral si romanahappy
km atat stiu si eu, ast sa inceapa scoala pentru a ne mai lamuribig grin

| maya23_6465 a răspuns:

Daca noua lege va fi aplicata din acest an, atunci este posibil sa se dea bacalaureatul doar la 3 materii, romana, istorie si ultima proba la alegere din materiile profilului, oricum va fi un pic mai simplu ca pana acumwinking