| Michiko a întrebat:

Cine stie la ce materii se da examen la academia de politie?

Răspuns Câştigător
| Brodo a răspuns:

Romana, Istorie, Sport si Engleza. La sport vei avea niste teste care sunt cam dificile dar nu imposibile. Daca treci de partea teoretica, istorie, romana-accent mare pe gramatica, si engleza, mai ai proba sport de trecut! Atentie, daca absolvi cu bine proba teoretica si cazi la sport, ca si acolo sunt mai multe probe, atunci vei fi respins. Multa bafta daca vei vrea sa urmezi acest drum! Si ca orice drum bun in viata, necesita multa daruire si munca! Succes!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Secţiunea a II-a
Proba de evaluare a cunoştinţelor
Art. 49 (1) Proba de evaluare a cunoştinţelor la Facultatea de Poliţie constă în aplicarea unui Test grilă la disciplinele: Istorie, Limba română şi Limba străină.
(2) Testul grilă se elaborează sub forma unui chestionar cu întrebări din cadrul celor trei discipline ale probei de concurs.
(3) Întrebările din chestionar se întocmesc, se evaluează şi se notează separat, pe discipline.
(4) Timpul alocat desfăşurării probei este de 4 ore.
(5) Manualele şcolare şi tematica pentru disciplinele de concurs sunt cele prevăzute pentru examenul de bacalaureat 2013 (Anexa 5) şi sunt afişate pe site-ul Academiei." - SURSA = Regulamentul de la linkul :
http://www.academiadepolitie.ro/......e-2013.pdf

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.academiadepolitie.ro/admitere.html#

Toate cele bune.

| emilitalia a răspuns:

Istorie, Romana, Sport si Engleza