| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie un dictionar de sinonime in engleza? Vreau un dictionar online, nu sa cumpar unul. La dictionarul de sinonime scrii cuvantul in engleza si iti apare sinonimul si explicatia tot in engleza. Stie cineva?

25 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Acelasi raspuns ca a lui nickname :) Http://synonyms.memodata.com/ - asta l-am gasit si eu.

| MissCamelia a răspuns:

Http://dictionare.oceanus.ro/? traducere=sinonim/ro/en

| Floryn3423 a răspuns:

Eu iti recomand http://dictionar-englez-roman.info : are si sinonimele si antonimele si exemple in propozitii. Mie imi place foarte mult.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ti-as spune dar nici eu nu stiu, si mie mi-ar trebui unul online am mare nevoie lascoala pentru cuvintele care ni le-o dat profa de engleza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.synonym.com/

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

To say

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://dictionary.sensagent.com/ Aici este un dictionar destul de bun. Gasesti traducerea, definitia cuvantului, sinomine etc.

Alte răspunsuri
| anne0006 a răspuns:

Trebuia sa ii dai fundita lui nickname pentru ca am incercat si eu dictionarul si este foarte bun...

| wokoo a răspuns:

De sinonime nu cunosc, dar explicativ este www.simword.com

| Chibi123 a răspuns:

Http://dictionary.reference.com/ ( it's an all-use dictionary )