| metrix a întrebat:

Cinemi poate spune cu ce se aseamana o gradina zoologica?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Cu lumea insasi; in care se afla lei ce-si dicteaza legile, maimute ce imita pe unii sau pe altii si carora rareori le afli adevarata personalitate, vulturi avantati si curajosi, hiene care sfasie pe cei morti dar nu ezita sa atace si pe cei in viata, miei inocenti, lupi pradalnici, tigri cruzi, cameleoni fatarnici si alte asemenea specimene presarate prin marea turma a oilor sau printre cirezi de tauri dusi in fiecare zi la taiere(fie ea si taiere din salarii sau pensii ale celor ce muncesc sau au muncit spre a tine o tagma de Lenesi:si iata am ajuns astfel si la cel mai reprezentativ membru al unei gradini zoologice:adevarate sau imaginate!)

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu un lagar de concentrare. Ai vazut ce flamande si amarate sunt animalele alea? Auschwitz curat.

Stefan
| Stefan a răspuns:

O gradina zoologica se poate asemana cu o rezervatie naturala.

| dalea a răspuns:

S-ar putea spune ca seamana intr-un feln cu clasa noastra politica dar asta ar insemna sa ofensam pe locatarii adevaratei gradini zoologice.

| metrix explică:

Imi trebuie ceva din lumea oamenilor

| MarianaMadu a răspuns:

Cu o padure creata de oameni unde sunt tot felul de specii de animale din diferite zone ale lumii si carora le trebuiesc habitate diferite si ingrijire diferita... sper ca ti-am fost de ajutor tongue

| bau0217 a răspuns:

Cu o jungla... o padure...nu stiu, ceva unde sunt multe animalethinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magazin