| AvalohAlyn a întrebat:

Consideri matematica o materie grea? Ai nevoie de meditatii pentru invatarea ei? din curiozitate

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă îți place să lucrezi la matematică, nu o să fie niciodată o materie grea. Meditația are rolul de a te ajuta să înțelegi mai bine anumite exerciții/probleme.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu, nu mi se pare o materie dificila, poate doar anumite operatii sau "capitole", dar nici nu pot sa spun ca a fost una dintre materiile mele preferate. Nu am avut nevoie de meditatii pentru a o intelege.

| DanielPH a răspuns:

Daca inveti de la inceput de la primele lectii si iti faci temele (exersezi) va deveni usoara. Dar daca le ei pe sarite, va deveni imposibila, este ca un circuit in serie (instalatiade de brad) daca un bec se arde toate nu mai merg, asa si matematica. Nu ai invatat o lectie, pai viitoarea tine de asta.
Meditatii se fac doar in cazul in stii si vrei sa afli si mai mult.

| vladwiseman1995 a răspuns:

Nu ai nevoie de meditatie...trebuie doar sa iti pui putin mintea la contributie