| bleakk a întrebat:

Conteaza foarte mult sa ai si un master dupa anii de facultate sau nu prea? Argumente pro/contra

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai conteaza, la cum e situatia economica la nivel mondial nici cei cu doctorate nu isi gasesc de munca. In general studiile superioare le fac de dragul de a le avea sau sa se dea mare ca e inteligentu... dar diferenta mare de salariu de la unu cu facultate si altul cu master e nula inainte se vedea cu ochi si indesat valoarea la master.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci in viitor, depinde ce master si ce facultate faci, depinde ce inveti acolo si daca il faci doar pentru diploma sa nu

| neutrino a răspuns:

Este cool si a scazut increderea in facultati.

| LTAA a răspuns:

Da bine la un eventual interviu de angajare si mai acumulezi ceva cunostinte.
Insa mai dai niste bani si pierzi din timpul liber.

| AdrianAdy95 a răspuns:

Da, pe langa anii de facultate iti prinde bine si masterul care te ajuta mai departe, la servici...