| Bianca_3121 a întrebat:

Conteaza media cu care termini liceul pentru a intra la Drept ...ma refer la stat ...sau se da doar examen?

3 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Dacă vrei în Bucureşti, la Universitate, contează doar examenul ( o probă la economie şi gramatică ). La cele private se intră pe dosar, adică da, contează media din liceu. Şi la Braşov se intră tot pe dosar la Drept ( Universitatea Transilvania ). Depinde unde vrei.

| oana7335 a răspuns:

Sincer la Timisoara la Universitatea De Vest ultima medie cu care sa intrat la buget(fara taxa) a fost 9, 67 iar la cu taxa ultima medie cu care sa intrat a fost 8.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza media la facultatile de stat. Daca ai medie mare poti intra pe locurile fara taxa si cred ca asta e important. Cred ca se intra pe dosare, din cate stiu eu.