| Bianca3108 a întrebat:

Copii au voie sa tina o dieta data de un nutritionist? Nu le afecteaza cresterea in inaltime? Nu este vorba despre un copil supraponderal, ci doar de unul care vrea sa mai dea cateva kilograme jos.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce înțelegi tu prin dietă?
Un copil este corectat de un nutriționist cum să mănânce sănătos, să aibă trei mese principale pe zi (având aceeași oră de servire), două gustări, hidratare și practicarea unui sport/exerciții fizice pentru tonifiere, ardere calorică cât și dezvoltare armonioasă!
Pa, pa.

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Dieta nu e foarte indicata mai ales la copii. Poate afecta organismul si cresterea.Cel mai bun mod de a da jos cateva kilograme este sportul! Si consumarea a 2 mere pe zi sau alte fructe si legume.Si mai ales hidratarea. Minim 2 litri pe zi de apa! Asa vei vedea ca dai tot cate putin in fiecare saptamana si nu vei avea posibilele cute de piele etc. big grin