| Adrian1997 a întrebat:

Credeti ca moartea lui Osama Bin Laden o sa duca la noi atacuri teroriste?

Răspuns Câştigător
| vlad93fcv a răspuns:

Am multe de spus, asa ca o sa incerc sa rezum totul pe scurt. Sper sa aveti rabdare sa cititi.
Eu am doua teorii : Una ar fi ca bin Laden este mort de cativa ani buni. USA a reinviat aceasta poveste cu martirul taliban in scop pur propagandist.Americanii au aruncat bomba de abia acum pentru cresterea economica de care aveau nevoie (in momentul asta fiind in cadere libera). Cum ma explicati crestea brusca a dolarului, iefnitirea barilului de petrol, oamenii iesiti in strada scandand numele lui Obama. Barack atat a asteptat, un motiv pentru a fi in topul alegerilor prezidentiale de anul viitor.Americanii aveau nevoie de putina incredere in stat. si se pare ca au obtinut.o.
A doua teorie este ceva mai elaborata : Chiar credeti ca America il cauta pe Osama? Atunci de ce s-au scos la iveala documente privind functia de agent CIA a lui bin Laden, de ce tatal si fratele lui martirului faceau afaceri cu George W Bush? Cum vine asta? Agentii CIA se omoara intre ei? Osama este doar o inventie de-a americanilor, atacurile de la 11 sept au fost doar un act de sadism, genocid. s-au gasit urme de explozibil in pilonii centrali ai turnurilo. Cum va explicati ca pilotii celor 3 aeronave erau analfabeti, dar mite sa mai piloteze si avioane (Sursa : Wikileaks). Americanii aveau nevoie de un motiv pentru a ataca tarile arabe bogate in petrol, pentru a pune stapanire pe el (USA fiind indotarata pana la faliment la FMI). Inca ceva, de ce credeti ca trupul talibanului a fost aruncat in mare conform "traditiilor". (eu unul nu cunosc nicio astfel de traditie musulmana). Parca se spunea ca trupul va fi dus intr-o baza militara unde ar fi fost chemata si presa pentru a fotografia trupul neinsufletit. NY Times afirma ca vila in care s-ar fi ascuns Osama ar fi fost ulterior incendiata. iarasi un lucru suspect. Cert este ca americanii sunt cancerul lumii, poate ma credeti nebun dar toate nenorocirile vin de la ei. poate chiar si cutremurul din Japonia, se vorbeste ca ar fi mana HAARP in acel dezastru. Si acea poza cu Osama mort. de ce in toate inregistrarile el apare cu barba sura (alba) iar in poza este parca cu 10 ani mai tanar? Intre USA si China va incepe batalia pentru noua ordine mondiala, un guvern care va stapani toata lumea.Ganditi-va oameni buni, nimic pe lumea asta nu este intamplator. acesta este doar inceputul, va fi mult mai rau. Sunt numai minciuni, musamalizari, genociduri si pacturi secrete la mijloc. Tineti minte un lucru, americanii ne-am mai mintit in '69 cand au spus ca au Aselenizat happy

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Din pacate da...
SUA a fost amenintata ca o sa aiba parte de atacuri daca il vor ucide pe bin laden!
...Moartea lui Bin Laden este o victorie...dar trebuie gestionata cu grija!

| DakotaRoyse a răspuns:

La noi în ţară nu cred. Dar în America sigur. În viitorul apropiat sunt şanse chiar mari să se repete 11 septembrie happy

| ZEU93 a răspuns:

Poate da dar nu ne influenteaza pe noi ci pe americani (pe noi doar ne-ar influenta cursul dolarului american care ar fi in scadere drastica daca ar mai fi vreun atentat), poate nu si atunci totul va fi ca acum

| Jadeite a răspuns:

Din pacate exista riscul asta de-acum inainte, 'om trai si 'om vedea, daca se va intampla ceva, sa zicem in urmatoarele 3-6 luni. Romania are noroc ca e practic neinsemnata la nivel globan/european asa ca ma indoiesc ca vom vedea atacuri la noi, nu acelasi lucru pot spune mai ales despre SUA si apoi aliatii sai mai importanti, UK, Franta, Germania.

| Skyring a răspuns:

O sa fie atacuri teroriste, dar din partea americii poate. razboiul intereselor

| Adrian1606 a răspuns:

Nu mai credeti fratilor, in tot felul de porcari, Osama a murit de 10 ani. Poza este o facatura.Eu pot sa va arat, ca poza este o facatura.

| Adrian1606 a răspuns:

Nu cred, ca ne va afecta.

| TheLastSong a răspuns:

Nu cred. happy