| dey11 a întrebat:

Cu cat trebuie trecut bacul pentru a avea sanse la medicina?
Dar pentru a intra la Carol Davila? Care a fost ultima medie anul trecut?

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

La umf Carol Davila nu conteaza cu cat termini bacul, ci doar sa-l iei(adica sa ai peste 6 pentru ca se cere diploma la inscriere). Bacul conteaza doar atunci cand 2 concurenti au aceeasi nota la examenul de admitere si trebuie sa se faca o departajare a lor.
La celelalte intrebari ti-au raspuns ceilalti colegi:ultima medie:7.4 la buget si 5 la taxa

| luiza a răspuns:

La medicina se da examen! Anul trecut s-a intrat la buget cu 7, 4 si la taxa ultima medie a fost 5, 5. Taxa este de 6.000 lei.

| bella35 a răspuns:

Trebuie sa ai media peste 6.